top of page

Уявіть, що Ви  редактор газети. Відредагуйте текст відповідно до норм української мови. Для виконання цього завдання, Вам потрібно застосувати всі навички, набуті під час виконання попередніх завдань.

 

Не страшно, коли людина говорить нерівно, повторюється, шукаючи точнішого слова. Це означає, що людина стежить за своєю мовою, постійно намагаючись поліпшити її.

Страшно, коли людина говорить і пише гладенько, але іностранними словами. Тут думка спить, тут буяють мовні штампи, мовні бур’яни, глушачи у людині свіжу думку.

Ще один різновид цього бур’яну — слова лишні, пусті. Будь-яке слово при частому й недоречному йому повторенні поступово перетворюється на пусті звуки. Це найчастіше дубльори, які нічого нового не додають до слів, стоячи біля них. Наприклад, «офіційні документи» — документ є офіційний папір, «виконуємо взяті зобов’язання» — не взятих зобов’язань не виконують та інше.

А ще є — «підняти вгору, спускатися вниз», «швидко мчати» — наче ці дії можна виконати якимсь іншим чином.

Паразити з’являються в мові тоді, коли те, що ми говоримо, ще не до кінця нами осмислено. Коли предмет розмови знайомий нам мало. Коли ми не маємо часу думати над тим, говорячи або пишучи.

© 2023 Имя сайта. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page